Co tradiční čínská medicína umí
Původním úkolem tradiční čínské medicíny byla a stále ještě by měla být PREVENCE. V dnešní době však často řešíme své zdravotní potíže zbytečně pozdě. Proto dnes čínská medicína častěji “hasí požáry”, než aby jim pomáhala účinně předcházet.
Podle WHO ( World Health Organization ) existuje hned několik dokázaných indikací stimulace akupunkturních bodů. Akupunktura například řeší infekční onemocnění, jako je chřipka, rýma, zánět jater nebo zánět průdušek. Co se týče onemocnění pohybového a nervového systému, patří sem bolesti trojklanného nervu, karpální tunel, tenisový loket, ztuhlá šíje, obrna lícního nervu, bolesti hlavy, migrény, mozková obrna, kloubní výrony nebo záněty šlach a šlachových pouzder. Dále se dá TCM ovlivnit i takzvané vnitřní onemocnění, jako je vysoký krevní tlak, astma, zánět tlustého střeva či dvanácterníku, hemoroidy, vředové onemocnění žaludku, průjem, zácpa, či snížená hladina cukru v krvi.
Výborné výsledky má i v kožních onemocněních, jako je ekzém, pásový opar, růže, lišej, bércový vřed nebo různé druhy akné. Pomáhá i v problémech, které se týkají močových cest jako je zánět močového měchýře či ledvin, ale i řada mužských a ženských problémů, jako je impotence, nemožnost otěhotnět, nepravidelný a bolestivý menstruační cyklus, gynekologické výtoky nebo i ranní nevolnosti v těhotenství. TČM umí ovlivnit nejen fyzické, ale i psychické problémy. Například deprese, úzkosti, stres,nespavost atd.
Berte toto, prosím, jako orientační výčet, jelikož celkový seznam je velmi obsáhlý. Délkad léčby je velmi individuální a závislá na době trvání zdravotního problému a hlavně na spolupráci pacienta. Obecně ale platí pravidlo
„Kolik let trvá daný problém, tolik měsíců trvá, než se vyléčí“